Azért szeretetből senki nem csalja meg a másikat, ezt nem így kell érteni. A Rutgers egyetem közelmúltban elvégzett tanulmánya szerint az időnként afférokkal rendelkező férfiak 56 százaléka állítja: boldog a házassága. Sőt, nagymértékben elégedettek is azzal, amijük van, és nem is szeretnének kilépni abból. Hogy akkor miért kell a hűtlenkedés?
A szakértők szerint a félrelépés egy olyan fázisban következik be, amikor a felek elkezdenek lenyugodni, gyerekeik vannak és megszilárdítják a közösen épített életet. Az élet számos területén teljesítettek, ám a romantika hiányozni kezd a kapcsolatból. Gyakran egyszerű kaland, vagy ha úgy tetszik izgalom ez számukra, ami belülről, szinte ösztönösen jön.
Ezeket a viszonyokat nem is keresik. Egyszerűen feltűnik egy gyerekkori barát, egy munkahelyi flört, és hirtelen máris megérkezett a várva várt izgalom. De olyan is előfordul, hogy a félrelépés pont azért történik, hogy megmentse a házasságát. Cikkünk elején direkt férfiakat írtunk, mert a kutatás róluk szólt. De talán a nőket más vezérli? Nem. Az állítások és helyzetek mind a két nemre igazak. A figyelmet, a szeretetet, a megbecsülést, na meg a gyengédséget mindenki igényli, kortól, nemtől függetlenül.
Különbség talán annyi, hogy míg a feleség gyakran tudja, hogy a férje megcsalja, és elnézi, addig a férfiak erre kevésbé jönnek rá, és főleg nem viselik el. Hogy, hogy jön akkor ide a szerelem? A megcsalás amolyan segélykiáltás is lehet. Mint, mikor egy ember, aki az életét el akarja dobni bevesz pár szem altatót. Épp csak annyit, hogy gyomormosással megússza, de az új esély ott legyen. A hűtlenség is szólhat erről, egy vészcsengő, amit valaki meghúz, és minden azon múlik, hogy a másik mit von le ebből, és milyen megoldást akarnak találni a párok, közösen.
Forrás: ridikul.hu